Dodatne komponente za kreiranje članka: Difference between revisions
03.11.2025 Prusac | 18.11.2025
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 1: | Line 1: | ||
{{abstract|min=< 1|txt=Pregled komponenti koje smo sami napravili. | {{abstract|min=< 1|txt=Pregled komponenti koje smo sami napravili. Tipovi komponenti po nameni, i kako se dodaju u članak.}} | ||
Na početku svakog članka, osim kontrolnih listi (check lists), treba dodati sažetak/abstract. U par rečenica opisujemo sadržaj. | |||
Nakon što ste završili članak, kopirajte njegov sadržaj u LibreOffice Writer ili bilo koji drugi editor u kojem možete proveriti koliko reči sadrži članak. Ovo nam je neophodno za upisivanje orijentacionog vremena čitanja članka. Ideja je da čitalac bez skrolovanja odmah vidi opis sadržaja i veličinu članka. | |||
= | Pomoć | ||
jzj | |||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
! ~ reči !! ~ minuta | |||
|- | |||
| Example || < 1 | |||
|- | |||
| Example || 1 | |||
|- | |||
| Example || 2 | |||
|- | |||
| Example || 3 | |||
|- | |||
| Example || 4 | |||
|- | |||
| Example || 5 | |||
|- | |||
| Example || 6 | |||
|- | |||
| Example || 7 | |||
|- | |||
| Example || 8 | |||
|- | |||
| Example || 9 | |||
|- | |||
| Example || 10 | |||
|- | |||
| Example || 11 | |||
|- | |||
| Example || 12 | |||
|- | |||
| Example || 13 | |||
|- | |||
| Example || 14 | |||
|- | |||
| Example || 15 | |||
|- | |||
| Example || 16 | |||
|- | |||
| Example || 17 | |||
|- | |||
| Example || 18 | |||
|- | |||
| Example || 19 | |||
|- | |||
| Example || 20 | |||
|- | |||
| Example || > 20 | |||
|} | |||
Revision as of 13:25, 3 November 2025
< 1 min |
Pregled komponenti koje smo sami napravili. Tipovi komponenti po nameni, i kako se dodaju u članak. |
Na početku svakog članka, osim kontrolnih listi (check lists), treba dodati sažetak/abstract. U par rečenica opisujemo sadržaj.
Nakon što ste završili članak, kopirajte njegov sadržaj u LibreOffice Writer ili bilo koji drugi editor u kojem možete proveriti koliko reči sadrži članak. Ovo nam je neophodno za upisivanje orijentacionog vremena čitanja članka. Ideja je da čitalac bez skrolovanja odmah vidi opis sadržaja i veličinu članka.
Pomoć jzj
| ~ reči | ~ minuta |
|---|---|
| Example | < 1 |
| Example | 1 |
| Example | 2 |
| Example | 3 |
| Example | 4 |
| Example | 5 |
| Example | 6 |
| Example | 7 |
| Example | 8 |
| Example | 9 |
| Example | 10 |
| Example | 11 |
| Example | 12 |
| Example | 13 |
| Example | 14 |
| Example | 15 |
| Example | 16 |
| Example | 17 |
| Example | 18 |
| Example | 19 |
| Example | 20 |
| Example | > 20 |